Сувенірно-поліграфічний цех "DAM"
Написать в Viber

17/02/2018

Основні секрети збереження інформаційних масивів даних: використання оптичних носіїв

Сучасний розвиток інформаційних технологій призвів до того, що обсяги даних, якими маніпулюють користувачі, зростають у геометричній прогресії. Крім того, у користувачів, які постійно працюють з великими обсягами даних, часто виникає необхідність довготривалого зберігання деякої частини з них.

Так, наприклад, домашні користувачі вважають за краще створювати бібліотеки зі своїми улюбленими фільмами, музикою і фотографіями, які б вони не хотіли втратити, і які дорогі їм як пам’ять. Корпоративний сектор ширше використовує можливості створення архівів зі своєю інформацією.

В такому випадку спектр інформації, яку архівують різні фірми, компанії та організації, дуже широкий і містить: бази даних, образи робочих систем, бекапи каталогів, сайтів і прайсів, крім того, найчастіше будь-яка інформація, що використовується в діяльності компанії, архівується, для використання у випадку виходу з ладу того чи іншого інформаційного вузла.

Так, одним з найдешевших і надійних носіїв, які заслужено здобули велику популярність і підтверджують її вже протягом 35 років, є різні різновиди оптичних носіїв – CD/DVD/Blu-Ray компакт-диски.

Основою їх популярності є дуже висока надійність та низька вартість, особливо у порівнянні з сучасними носіями на базі flash-носіїв.

На сьогодні найвідомішими виробниками компакт-дисків є VerbatimTDK і HP. Продукція даних компаній вже протягом багатьох років (навіть десятиліть!) підтверджує той факт, що компакт-диски є найдешевшими, але водночас надійними носіями, здатними зберігати інформацію протягом багатьох років.

При цьому, названі вище технологічні гіганти зазначають, що вони гарантують збереження інформації, записаної на оптичні носії, лише в тому випадку, якщо останні будуть зберігатися за умови дотримання вимог експлуатації, основними з яких є:

1. Відсутність механічних впливів, що призводять до появи на компакт-дисках сколів, тріщин та подряпин.

2. Відсутність впливу підвищених температур та підвищеної вологості, які призводять до деформації оптичних властивостей компакт-диска і, як наслідок, до часткової втрати цілісності інформації, що зберігається.

0